Aktualności

Przyjmowanie wniosków do programu Aktywny Samorząd - Moduł II

01 marca 2019
czytaj całość

Studentów z umiarkowanym i ze znacznym stopniem niepełnosprawności informujemy, że można już składać wnioski do programu „Aktywny samorząd - Moduł II” w PCPR-ach i MOPS-ach właściwych dla Państwa miejsca zamieszkania.

Termin zakończenia przyjmowania wniosków upływa 30 marca 2019 r.


Możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego:
1) na pokrycie opłaty za studia niestacjonarne lub podyplomowe (czesne)
2) w formie dodatku na pokrycie kosztów kształcenia (do 1000 zł)

czytaj całość…

Informacja dla studentów niepełnosprawnych - wychowanie fizyczne, język angielski

12 lutego 2019

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych informuje, że studenci niepełnosprawni w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019 mogą zapisać się na alternatywne zajęcia z wychowania fizycznego, tj.

  • goalball,
  • szachy.


Studenci mogą również - o ile nie będą istniały ku temu żadne przeciwwskazania wynikające ze stanu zdrowia, uczestniczyć w ogólnouczelnianych zajęciach wychowania fizycznego (w tym rehabilitacji).

WAŻNE: Zajęcia z wychowania fizycznego nie podlegają zwolnieniom.

Natomiast osoby słabosłyszące (symbol w orzeczeniu 03-L) mają możliwość uczestniczenia w dostosowanych zajęciach z języka angielskiego. 

czytaj całość…

Ostatnie wolne miejsca do udziału w projekcie TEKA ABSOLWENTA

08 lutego 2019

Studencie, Absolwencie

W związku z realizacją pilotażowego programu ABSOLWENT realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, posiadamy OSTATNIE 2 WOLNE MIEJSCA do udziału w projekcie. Zapraszamy:

  • obecnych studentów ostatniego roku studiów stacjonarnych i zaocznych
  • absolwentów uczelni wyższych max 2 lata po ukończeniu

czytaj całość…

Dawid Krasiński Pełnomocnikiem PSRP

01 lutego 2019
czytaj całość

Z przyjemnością informujemy, że Dawid Krasiński – student III roku studiów licencjackich na kierunku Matematyka - pełni funkcję Pełnomocnika Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej ds. studentów z niepełnosprawnością w kadencji 2019/2020. Serdecznie gratulujemy i składamy życzenia powodzenia w pracy na rzecz studentów niepełnosprawnych!

czytaj całość…

Finał akcji Odjazdowe Mikołajki 2018

11 grudnia 2018
czytaj całość

W dniu 8 grudnia br. w Bibliotece Głównej UKW w ramach akcji charytatywnej „Odjazdowe Mikołajki” odbyła się impreza mikołajkowa dla podopiecznych Fundacji Aktywnej Rehabilitacji - region kujawsko-pomorski. Zajęcia prowadził Michał Słomiński – pracownik FAR-u.

czytaj całość…

ODJAZDOWE MIKOŁAJKI 2018

22 listopada 2018
czytaj całość

Chcesz wywołać uśmiech dzieciaków? Wrzuć do puszki kilka złociaków! To motto corocznej zbiórki na zakup upominków dla podopiecznych Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich).

Organizatorami akcji są: Fundacja Aktywnej Rehabilitacji - region kujawsko-pomorski, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UKW oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UKW. Akcję wspiera również Samorząd Studencki UKW.

!

czytaj całość…

Zaproszenie na ogólnouczelniane spotkanie informacyjne dla studentów niepełnosprawnych I roku

31 października 2018

Serdecznie zapraszamy na ogólnouczelniane spotkanie informacyjne dla studentów niepełnosprawnych I roku z pracownikami Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, psychologiem oraz przedstawicielami Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych. 


Odbędzie się ono 13 listopada br. (wtorek) o godzinie 17:00 w Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu UKW (ul. Sportowa 2, budynek E przy kortach tenisowych) w sali bankietowej na I piętrze.

czytaj całość…

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz
blok E - pok. 013,
tel. 52 346 11 75, e-mail: niepelnosprawni@ukw.edu.pl