Aktualności

System Totupoint już na naszej uczelni!

15 lipca 2019
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jako pierwsza uczelnia w województwie, zainstalował na budynkach uczelnianych system Totupoint, czyli elektroniczne znaczniki, które pomagają w poruszaniu się po terenie osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku

czytaj całość…

Informacja dla kandydatów i nowo przyjętych studentów i doktorantów

11 lipca 2019

Pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych oczekują na nowo przyjętych studentów i doktorantów niepełnosprawnych (zwłaszcza osoby niewidome i poruszające się na wózkach inwalidzkich) celem omówienia ewentualnych potrzeb i form wsparcia tych osób (np. organizację pracy asystenta osoby niepełnosprawnej, zaopatrzenie w dodatkowe urządzenia techniczne i sprzęt specjalistyczny, pomoc organizacyjną w realizacji zajęć dydaktycznych, adaptację materiałów dydaktycznych czy zakwaterowanie w domu studenckim).

czytaj całość…

13.06.2019 - Biuro Nieczynne

04 czerwca 2019

Informujemy, że dniu 13 czerwca br. (czwartek) Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych będzie nieczynne z powodu uczestniczenia przez pracowników BON w II Targach Pracy i Edukacji na WSB w Bydgoszczy. 

czytaj całość…

II Targi Pracy i Edukacji

03 czerwca 2019
czytaj całość

W imieniu Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddziału w Bydgoszczy zapraszamy na II Targi Pracy i Edukacji poświęcone aktywizacji społecznej i zawodowej osób
z niepełnosprawnościami. 

Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca 2019 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 na terenie Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy (ul. Fordońska 74). 

czytaj całość…

Summer Xmas Party - Pomagamy Karolinie

30 maja 2019
czytaj całość

Święta w grudniu - wielowiekowa tradycja. A gdyby tak zrobić Święta w czerwcu? Tego jeszcze nie było! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Już 6 czerwca 2019 odbędzie się Summer Xmas Party. Czekamy na Was od godziny 21:00 w Studenckim Klubie Twenty. Zapowiada się super impreza w świątecznym klimacie! Podczas wydarzenia będziemy zbierać pieniądze, aby pomóc naszej koleżance Karolinie Pałasz walczyć z ciężka chorobą - stwardnieniem rozsianym.

czytaj całość…

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz
blok E - pok. 013,
tel. 52 346 11 75, e-mail: niepelnosprawni@ukw.edu.pl