Wyższe stypendia dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów!

W dniu 27 czerwca odbyło się spotkanie w sprawie zwiększenia kwoty stypendium specjalnego dla studentów i doktorantów niepełnosprawnych. W rozmowach uczestniczyli: członkowie Zarządu Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, dr hab. Roman Leppert, prof. nadzw. - Prorektor ds. Dydaktyczny i Jakości Kształcenia oraz mgr Angelika Warmbier – kierownik Działu Rekrutacji i Spraw Studenckich. Ustalono, że od roku akademickiego 2013/2014 kwoty stypendiów specjalnych dla studentów i doktorantów niepełnosprawnych zostaną znacznie podwyższone. Stanowisko stron zostało zaakceptowane również przez Samorząd Studencki UKW.

Pragniemy także przypomnieć studentom i doktorantom z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawnych, że oprócz stypendium specjalnego mogą również dodatkowo skorzystać z dofinansowania w ramach programu PFRON „Aktywny samorząd – Moduł II”.