X Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Niepełnosprawnych

Wojtek Sarnacki – przewodniczący Zarządu Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy reprezentował naszą Uczelnie na X Ogólnopolskim Spotkaniu Studentów Niepełnosprawnych w Krakowie. Po raz pierwszy członek Zrzeszenia uczestniczył w krakowskim spotkaniu, który jest największą i najstarszą konferencją w Polsce skierowaną do studentów niepełnosprawnych.

Tegorocznym temat OSSNu dotyczył: „Wizerunku osób niepełnosprawnych w różnych aspektach życia”. Wśród prelegentów byli m.in.: Anna Rutz (Pełnomocnik ds. Studentów z niepełnosprawnością Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej) oraz Damian Dudała (Pełnomocnik Zarząd ds. osób z niepełnosprawnością Krajowej Reprezentacji Doktorantów). Oprócz konferencji studenci niepełnosprawni mieli możliwość wspólnej integracji poprzez zwiedzenie Krakowa czy zabawę w klubie studenckim.