Szkolenie studentów z zakresu aktywnej rehabilitacji

Studenci logopedii uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Aktywnej Rehabilitacji. Dzięki uprzejmości dr Małgorzaty Karwowskiej uczestnicy mogli w praktyce wykorzystać treści z wykładów z pedagogiki specjalnej. Studenci dowiedzieli się nie tylko jak zbudowany jest wózek inwalidzki, ale również poznali i przećwiczyli bezpieczne techniki przenoszenia i asekuracji osoby niepełnosprawnej ruchowo.
Liczymy, że w niedługim czasie kolejna grupa studentów będzie mogła uczestniczyć w szkoleniu. Organizacja tego typu zajęć ma na celu podniesienie świadomości związanej z niepełnosprawnością i obecnością osób niepełnosprawnych w uczelni.
Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Jaźwińskiej, Pełnomocnikowi Fundacji Aktywnej Rehabilitacji za przeprowadzenie zajęć i dotychczasową współpracę.