Nabór kandydatów do projektu "Kreatywni"

Do 14 lutego trwa nabór kandydatów do projektu „Kreatywni”.  Przedsięwzięcie ma charakter społeczny i ukierunkowane jest na wsparcie młodych osób niepełnosprawnych oraz pomoc w ich zatrudnieniu, a także na wykwalifikowaniu Asystentów Osobistych Osób Niepełnosprawnych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej i EFS.
Grupę docelową stanowi 30 dorosłych osób niezatrudnionych w wieku 18 - 30 lat, w tym 6 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz 12 osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz 5 dorosłych osób niezatrudnionych w wieku 18 - 64 - osoby ze środowiska uczestników (należy wykazać stopień zależności, pokrewieństwa, opieki), które pełnią obowiązki opiekuńcze nad osobami niepełnosprawnymi.

„Kreatywni” to połączenie działań ukierunkowanych na:
PRACĘ- dla 10 najpilniejszych uczestników /czek zagwarantowaliśmy miejsca pracy w firmach branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz ogrodniczej; ponadto wszyscy uczestnicy objęci zostaną wsparciem specjalisty/tki ds. staży i pośrednictwa pracy.
DOŚWIADCZENIE- każdy z uczestników /czek odbędzie 3 miesięczny staż w przedsiębiorstwach, a wszyscy stażyści otrzymają stypendium w wysokości 1500,00 zł (całkowity koszt płac)
KWALIFIKACJE- zapewniamy profesjonalny warsztat kwalifikacji zawodowych, certyfikowane szkolenia zawodowe dla osób niepełnosprawnych, a także szkolenia na asystentów osobistych osób niepełnosprawnych
WIEDZĘ- spotkania z doradcą zawodowym, Indywidualne Plany Działania oraz warsztat nt. rynku pracy zwiększą szanse uczestników/czek na podjęcie zatrudnienia,
MOTYWACJE- możliwość uczestnictwa w szkoleniach umiejętności społecznych, spotkaniach grup tematycznych oraz dodatkowe wsparcie psychologów, mentorów i asystentów osobistych

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym plakatem oraz notką ze szczegółowymi informacjami odnośnie projektu.
Osoby zainteresowane powinny wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie http://www.on.kreatywni.com.pl/index.php/rekrut i dostarczyć do siedziby Spółdzielni Socjalnej „Kreatywni” (prosimy o informację e-mailową, że zgłosili się Państwo do udziału w projekcie) albo dostarczyć dokumenty do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.