Nawiązanie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego a Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Bydgoszczy

W dniu 30 stycznia br. w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie, na którym obecni byli: dyrektor i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzących i Niewidzących nr 1 im. Louisa Braille’a oraz ze strony Uniwersytetu: dyrektor Biblioteki Głównej, przedstawiciele władz oraz pracownicy naukowi Instytutu Pedagogiki oraz Instytutu Edukacji Muzycznej, a także Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych. Celem spotkania było omówienie obszarów współpracy pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, a Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1. Ustalono, że strony będą wzajemnie wspierać inicjatywy partnera na rzecz osób niewidomych i słabowidzących dotyczących ich aktywizacji społecznej, edukacji muzycznej i sportu. Zaplanowano również organizację szkoleń dla pracowników naukowo-dydaktycznych oraz administracyjnych Uniwersytetu oraz Biblioteki Głównej UKW, a także działania na rzecz kształcenia i odbywania praktyk studentów kierunków pedagogicznych.
Realizacja tych działań pozytywnie wpłynie na stworzenie warunków do pełnego uczestnictwa osób słabowidzących i niewidzących w procesie kształcenia oraz na ich rozwój sportowy i kulturalny.