Juwenalia Bez Barier - fotorelacja

I Integracyjny Turniej Goalball, wspólne grillowanie podczas Blokady Łużyka i cała masa koncertów to tylko nieliczne z atrakcji, które zostały zorganizowane dla studentów podczas tegorocznych imprez, którym towarzyszyło hasło „Juwenalia Bez Barier”. Dzięki pomocy wolontariuszy wsparcie mogły otrzymać osoby niewidome i poruszające się na wózku - nic już nie stało na przeszkodzie i możliwa była wspólna zabawa wszystkich studentów.

W Turnieju Integracyjnym Goalball wzięło udział 6 drużyn: Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UKW,  Samorząd Studencki UKW, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych WSG, Samorząd Studencki i Zrzeszenie Studentów z Zagranicy WSG oraz dwie drużyny z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Bydgoszczy. Turniej wygrała połączona drużyna Samorządu Studenckiego WSG i Zrzeszenia Studentów z Zagranicy WSG. Wśród gości, którzy nie tylko przyglądali się grze, ale także wspólnie z drużynami rywalizowali o Puchar Fundacji ALUMNO znalazł się dr hab. Mariusz Zawodniak, prof. nadzw. – Prorektor ds. Dydaktycznych i Jakości Kształcenia oraz Bartek Kustra – dziennikarz Radia PIK. Serdeczne podziękowania za udział w wydarzeniu i gorący doping należą się również Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Bydgoszczy, Panu Kazimierzowi Drozdowi.

Przyjemnym zwieńczeniem tych sportowych imprez było wspólne grillowanie podczas Blokady Łużyka. Do wspólnej zabawy dołączyli również członkowie Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych WSG, inni niepełnosprawni studenci bydgoskich uczelni oraz pracownicy i sympatycy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych. Wspólna zabawa trwała jeszcze następnego dnia podczas trwających koncertów.

Projekt został współfinansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy i jego Organizatorami byli: Fundacja ALUMNO, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UKW, Samorząd Studencki UKW oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Serdeczne podziękowania składamy osobom zaangażowanym w przygotowania realizacji projektu oraz wolontariuszom, a także drużynom oraz osobom indywidualnym,  które wzięły udział w I Integracyjnym Turnieju Goalball. Szczególne podziękowania chcemy skierować do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Bydgoszczy, w tym nauczycielom wychowania fizycznego, którzy pomogli w organizacji Turnieju oraz uczniom, którzy wzięli w nim udział.