Umowa partnerska pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego a Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z siedzibą w Krakowie

W dniu 27 maja br. Senat Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zatwierdził przyjęcie umowy partnerskiej pomiędzy Uczelnią, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z siedzibą w Krakowie. W tym samym dniu mieliśmy okazję  gościć uczniów oraz nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Krakowa i wspólnie uczcić i omówić obszary nawiązanej współpracy. Co więcej, uczniowie wzięli udział w Bydgoskim Festiwalu Nauki i zaprezentowali swoje liczne talenty podczas przygotowanego koncertu. W wolnych chwilach była możliwość odwiedzenia urokliwych miejsc w Bydgoszczy, poznanie historii naszego miasta i Uniwersytetu, a także udział w rozgrywkach goalball.

Ustalono, że współpraca będzie polegać na wspólnych działaniach Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz  SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie w zakresie wspólnych  działań na rzecz  osób niewidomych, ociemniałych  i słabo widzących w szczególności na rzecz: uczniów, studentów i doktorantów. Szczególne istotna będzie w tym wypadku współpraca pomiędzy Instytutem Edukacji Muzycznej i Szkołą Muzyczną I stopnia im. Majora Hieronima Henryka Baranowskiego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.