Przyjmowanie wniosków do programu Aktywny Samorząd - Moduł II

Studentom z umiarkowanym i ze znacznym stopniem niepełnosprawności, przypominamy że termin składania wniosków do programu PFRON – Aktywny samorząd – Moduł II mija 30 września 2014 r. Możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego na pokrycie opłaty za studia niestacjonarne (czesne) oraz dodatku na pokrycie kosztów kształcenia (nie mniej niż 1000 zł ). Dzięki uczestnictwu w tym programie student ma szansę bezpłatnego studiowania na naszym Uniwersytecie.

Prosimy o bieżące monitorowanie strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – www.pfron.org.pl oraz stron PCPR-ów i MOPS-ów właściwych dla Państwa miejsca zamieszkania.

Studenci i doktoranci z powiatów: nakielskiego, świeckiego, tucholskiego i miasta Bydgoszcz do dnia 23 września br. mogą też złożyć wniosek w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Dotyczy to tych instytucji, z którymi Uczelnia nawiązała współpracę w zakresie przyjmowania wniosków od niepełnosprawnych studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych UKW:

• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu

Informujemy też, że: „Zaświadczenie  wydane przez właściwą jednostkę organizacyjną szkoły/uczelni dla potrzeb PFRON” wystawiane jest przez dziekanat.

Dodatkowo prosimy studentów niestacjonarnych oraz studiów podyplomowych o zgłaszanie zapotrzebowania na fakturę za opłacone czesne.  Po 7 dniach od momentu dokonania wpłaty za czesne, zachęcamy do telefonicznego skontaktowania się z Działem Księgowości (tel. 52 34 19 344 lub 52 34 19 399) w celu wystawienia Państwu faktury.

Bliższych informacji udzielają pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych podczas dyżurów, telefonicznie i e-mailowo. Świadczą też pomoc w wypełnianiu wniosków i skompletowaniu dokumentów.