Juwenalia Bez Barier 2015 - fotorelacja

II Integracyjny Turniej Goalball, wspólne grillowanie podczas Blokady Łużyka i cała masa koncertów to tylko nieliczne z atrakcji, które zostały zorganizowane dla studentów podczas tegorocznych imprez, którym towarzyszyło hasło „Juwenalia Bez Barier”. Dzięki pomocy wolontariuszy wsparcie mogły otrzymać osoby niewidome i poruszające się na wózku inwalidzkim.

W II Integracyjnym Turnieju Goalball wzięło udział 6 drużyn: Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UKW,  Samorząd Studencki UKW, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych WSG, Samorząd Studencki WSG oraz dwie drużyny z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Bydgoszczy. Turniej oraz Puchar Fundacji ALUMNO wygrała drużyna Samorządu Studenckiego WSG. Natomiast najlepszym strzelcem Turnieju został Patryk Iks z drużyny Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego Nr 1 „Juniorzy”, który otrzymał Puchar ufundowany przez Koordynatora Projektu – Marcina Drzymulskiego. Wśród specjalnie zaproszonych gości, którzy nie tylko przyglądali się grze, ale też wspólnie rozegrali mecz pokazowy znaleźli się: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy – Lech Zagłoba-Zygler, Radny Rady Miasta – Ireneusz Nitkiewicz, Prodziekan Wydziału Edukacji Muzycznej – dr Benedykt Odya, Rzecznik Prasowy CWZS Zawisza – Piotr Kowalski oraz muzyk z zespołu ASYŻ reggae band – mgr Adam Skrętny.

Przyjemnym zakończeniem tych sportowych imprez było wspólne grillowanie podczas Blokady Łużyka, na której nie zabrakło konkursów dla wszystkich uczestników.  Do wspólnej zabawy dołączyli również członkowie Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych WSG, inni niepełnosprawni studenci bydgoskich uczelni oraz pracownicy i sympatycy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych. Wspólna zabawa trwała jeszcze następnego dnia podczas trwających koncertów.

Projekt został współfinansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy i jego Organizatorami byli: Fundacja ALUMNO, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UKW, Samorząd Studencki UKW oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Serdeczne podziękowania składamy osobom zaangażowanym w przygotowania realizacji projektu oraz wolontariuszom, a także drużynom oraz osobom indywidualnym,  które wzięły udział w II Integracyjnym Turnieju Goalball. Szczególne podziękowania chcemy skierować do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Bydgoszczy, w tym nauczycielowi wychowania fizycznego – Panu Miłoszowi Szypura, który pomógł w organizacji Turnieju oraz uczniom, którzy wzięli w nim udział.