Sukces studentki z kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Od XII lat Parlamentarna Grupa Kobiet jest organizatorem Konkursu Lady D (Lady Disabled) im. Krystyny Bochenek, który został zainicjowany przez obecnego Europosła Marka Plurę oraz śp. Krystynę Bochenek. Ideą przedsięwzięcia jest wyróżnienie wyjątkowych, aktywnych kobiet, które mimo niepełnosprawności wykorzystują cały swój potencjał, aby być aktywnymi przedstawicielami naszego społeczeństwa. Konkurs promuje kobiety odnoszące sukcesy w pracy społecznej, na niwie artystycznej oraz w licznych dziedzinach sportu.
W bieżącym roku Pani Poseł Iwona Kozłowska wspólnie z Panią Poseł Domicelą Kopaczewską zorganizowały kujawsko-pomorski etap konkursu. Etap wojewódzki wspiera także Oddział Kujawsko-Pomorski PFRON oraz Liga Kobiet Polskich Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki.

Laureatką w kategorii „Kultura i Sztuka” została Natalia Smogulecka, studentka II roku studiów magisterskich uzupełniających na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Natalia reprezentuje uczelnie oraz miasto Bydgoszcz na różnego rodzaju koncertach organizowanych w całej Polsce. Oprócz jej wkładu w rozwój i upowszechnianie kultury i sztuki należy docenić jej udział w przedsięwzięciach społecznych oraz urzeczywistnianie podejścia proaktywnego we własnym życiu. Wyrażanie emocji poprzez muzykę, skupianie się na jej dźwiękach, występowanie na scenie jest jej pasją, motywuje do działania, angażuje zawodowo – marzeniem Natalii jest dalszy rozwój muzyczny zwieńczony wydaniem własnej płyty. Jej postawa może stać się inspiracją dla innych osób niepełnosprawnych. Studentka swoimi działaniami potwierdza i promuje wszystkie postulaty związane z normalizacją życia osób niepełnosprawnych. Pokazuje, że na scenie jest artystką, na uczelni - studentką, w życiu codziennym – osobą pełną marzeń i zmotywowaną do ich realizacji.

Uroczysta gala odbyła się w Operze Nova w dn. 8.06.2015, podczas której Prorektor ds. Dydaktycznych i Jakości Kształcenia dr hab. Mariusz Zawodniak, prof. nadzw. reprezentował Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i osobiście złożył gratulacje laureatce.
Dołączamy się do gratulacji i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu!