Przyjmowanie wniosków do programu Aktywny Samorząd - Moduł II

Studentów z umiarkowanym i ze znacznym stopniem niepełnosprawności informujemy, że termin składania wniosków do programu PFRON – Aktywny samorząd – Moduł II mija 10 października 2015 r. Możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego na pokrycie opłaty za studia niestacjonarne (czesne) oraz dodatku na pokrycie kosztów kształcenia (do 1000 zł).

UWAGA:
W związku z tym, że Zarząd PFRON wprowadził zmiany treści i nowy tekst jednolity dokumentu pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2015 roku zachęcamy do zapoznania się z nim na stronie: http://www.pfron.org.pl/pl/studenci/

Studenci i doktoranci z powiatów: nakielskiego, świeckiego, tucholskiego i miasta Bydgoszcz do dnia 2 października br. mogą też złożyć wniosek w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Dotyczy to tych instytucji, z którymi Uczelnia nawiązała współpracę w zakresie przyjmowania wniosków od niepełnosprawnych studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych UKW:

• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu

Informujemy też, że: „Zaświadczenie  wydane przez właściwą jednostkę organizacyjną szkoły/uczelni dla potrzeb PFRON” wystawiane jest przez dziekanat.

Dodatkowo prosimy studentów niestacjonarnych oraz studiów podyplomowych o zgłaszanie zapotrzebowania na fakturę za opłacone czesne.  Po 7 dniach od momentu dokonania wpłaty za czesne, zachęcamy do telefonicznego skontaktowania się z Działem Księgowości (tel. 52 34 19 344 lub 52 34 19 399) w celu wystawienia Państwu faktury.

Bliższych informacji udzielają pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych podczas dyżurów, telefonicznie i e-mailowo. Świadczą też pomoc w wypełnianiu wniosków i skompletowaniu dokumentów.