Bydgoska Amatorska Liga Integracyjna Goalball

Bydgoska Amatorska Liga Integracyjna Goalball (BALIG)  to nowy projekt Fundacji ALUMNO propagujący dyscyplinę paraolimpijską dla osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zadanie składa się z dwóch części: właściwej - BALIG oraz imprezy współtowarzyszącej – III Integracyjnego Turnieju Goalball.

BALIG to system rozgrywek „każdy z każdym”, w której udział weźmie 5 zespołów. Mecze odbywać się będą przez 2 miesiące (maj, czerwiec), w terminach ustalonych przez drużyny. Po zakończonych rozgrywkach zostanie zorganizowane uroczyste spotkanie z wręczeniem pucharów i nagród dla trzech zwycięskich drużyn. III Integracyjny Turniej Goalball to natomiast impreza cykliczna realizowana przy okazji Juwenaliów UKW. Odbędzie się on 30 maja 2016 roku (poniedziałek). Udział w turnieju wezmą 4 zespoły, które będą między sobą walczyć o Puchar Fundacji ALUMNO. Na koniec przewidziany jest mecz pokazowy zwycięzców turnieju z zaproszonymi gośćmi.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy.

Wyniki i fotorelacje będą dostępne na fanpage Goalball Bydgoszcz: https://www.facebook.com/goalballbydgoszcz