Wizyta studyjna we Wrocławiu

W dniach 8-10 lipca br. pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych uczestniczyli w wizycie studyjnej we Wrocławiu. Podczas wyjazdu pracownicy zwiedzili Samodzielną Sekcję ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Politechniki Wrocławskiej oraz Laboratorium Tyfloinformatyczne (Tyflolab), które kompleksowo rozwiązuje problem dostępności do informacji oraz profesjonalnie zajmuje się adaptacją materiałów dydaktycznych.

Tyflolab nie jest tylko punktem usług udostępniającym studentom z dysfunkcją wzroku pomoce technologiczne do wspomagania aktualnie prowadzonego procesu dydaktycznego, ale też miejscem, w którym są prowadzone prace o charakterze naukowym, dotyczącym rozwoju technologicznego w tym obszarze.

Serdecznie podziękowania kierujemy do mgr inż. Jerzego Borowca  - Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych, mgr Agaty Dancewicz oraz inż. Marka Tankieluna za gościnę oraz prezentację sprzętu i działalności Laboratorium oraz Sekcji.

Wyjazd był również okazją do uczestniczenia w II Turnieju Eliminacyjnym Mistrzostw Polski w Goalball, w którym brała udział drużyna z Bydgoszczy (SOSW Nr 1/UKW). Organizatorem Turnieju był Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu.