Rekrutacja rodziców z niepełnosprawnością do projektu Dzieciństwo bez barier

Właśnie ruszyła rekrutacja do projektu Dzieciństwo bez barier, który będzie realizowany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt jest realizowany przez Fundację Jedyna Taka, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Główną ideą tego projektu jest możliwość pokazania, że niepełnosprawność nie jest ograniczeniem i przeszkodą w byciu dobrym i odpowiedzialnym rodzicem.
W ramach projektu realizowane będą między innymi Warsztaty Akademia Aktywnego Rodzicielstwa, w których udział weźmie 24 rodziców z podziałem na 2 grupy po 12 rodziców wywodzących się z środowiska osób z niepełnosprawnością narządów: wzroku, ruchu i słuchu. Akademia Samodzielności to cykl dwóch dwudniowych warsztatów. Pierwszy warsztat obejmował będzie prace tylko z rodzicami, a drugi podzielony zostanie na pracę z rodzicami oraz rodzicami i dziećmi. Podczas realizacji warsztatów bardzo duży nacisk kładziony będzie na budowanie zespołu i integrację.
Ponadto uczestnicy projektu Dzieciństwo bez barier wezmą udział w video konferencjach poświęconych różnorakiej tematyce związanej z rodzicielstwem.

Projekt skierowany jest do rodziców z niepełnosprawnością lub niepełnosprawnościami narządów: wzroku, słuchu, ruchu oraz rodziców pełnosprawnych dzieci w wieku 3-12 lat.
To właśnie ten okres jest najważniejszy w życiu każdego dziecka, a aktywny udział rodziców w wychowaniu swoich pociech to warunek niezbędny do ich pełnego rozwoju. Osoby niepełnosprawne ze względu na swoje deficyty napotykają liczne bariery i trudności w pełnieniu funkcji rodzicielskich, dlatego też Fundacja Jedyna Taka postanowiła stworzyć projekt, który pomoże w pokonaniu tych trudności.

Ambasadorką projektu Dzieciństwo bez barier jest mieszkanka Włocławka Agata Cybuchowska, mama niespełna półrocznego Kubusia, Miss Mediów Społecznościowych na wózku 2016.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie krótkiego formularza i odesłanie go na adres e-mailowy: rekrutacja@jedyna-taka.pl (formularz do pobrania znajduje się tutaj: http://dziecinstwobezbarier.blogspot.com/ lub kontakt telefoniczny: 884 000 778.

Więcej szczegółów na stronie:http://dziecinstwobezbarier.blogspot.com/