Biblioteka UKW doceniona w konkursie Lodołamacze 2018

• 11 września 2018

Uczelnia stara się zapewnić użytkownikom z różnym rodzajem niepełnosprawności całkowity dostęp do korzystania z zasobów bibliotecznych. Biblioteka UKW nie tylko wspiera osoby z dysfunkcją narządu ruchu, ale również wspomaga osoby z dysfunkcją narządu wzroku oraz słuchu.

Doceniła to również kapituła regionalna konkursu Lodołamacze 2018 i przyznano Bibliotece pierwszą nagrodę w kategorii „Przyjazna przestrzeń”. Statuetkę odebrali dyrektor Biblioteki – dr Aldona Chlewicka-Mączyńska oraz Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia – dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw.

Jednak to nie koniec naszych prac w Bibliotece, aby stworzyć na uczelni przestrzeń społecznej integracji. W przyszłości zaplanowano powstanie pracowni tyfloinformatycznej oraz utworzenie zbiorów w piśmie punktowym i audiobooków dla osób niewidomych.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz