BKG Braille UKW Bydgoszcz Mistrzem Polski Juniorów

W dniach 24-27.10. 2019 r. w Lublinie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów i Kobiet w Goalball. Reprezentacja BKG Braille UKW Bydgoszcz jest na tyle silna, że wystawiła dwa zespoły juniorskie i jeden zespół kobiecy.

Turniej zakończył się wielkim sukcesem. Drużyna Bydgoszcz I poprawiła swój wynik z zeszłego roku, kiedy sięgnęła po srebro, a w tym roku została Mistrzem Polski Juniorów! Dodatkowo nagrody indywidualne otrzymali:

• Dawid Lizak – najlepszy obrońca,
  • Kamil Perzanowski – najlepszy punktujący,
  • Kamila Rahn – najlepsza punktująca.

Natomiast drużyna Bydgoszcz II oraz drużyna kobieca zajęły IV miejsce.

Wszystkim zawodnikom oraz sztabowi trenerskiemu ogromnie gratulujemy udanego turnieju oraz trzymamy kciuki w następnych rozgrywkach!

Klub powstał ze wspólnej inicjatywy Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  nr 1 w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Trenerem drużyny jest Miłosz Szypura (nauczyciel wych. fiz. K-PSOSW nr 1 oraz nauczyciel goalball UKW) i  psychologiem Maria Kolmetz (pracownik Działu ds. Osób z Niepełnosprawnościami UKW).