Szkolenie dla pracowników uczelni z Ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami

W dniu 20 lutego br. w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się szkolenie z Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. 2019 poz. 1696).

Uczestnikami byli pracownicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Organizatorem wydarzenia była Fundacja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami (Fronia).
Szkolenie odbyło się z inicjatywy Międzyuczelnianej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych ww. uczelni.

Podczas szkolenia pracownicy mogli poznać bariery, z jakimi zmagają się studenci z dysfunkcją narządu ruchu, wzroku oraz słuchu. Ponadto zostały omówione zagadnienia dot. ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Co więcej, pracownicy w części warsztatowej opracowywali działania konieczne do wdrożenia Ustawy w  naszych uczelniach.