Zdjęcie przedstawia leżącego labradora biszkoptowego. Zdjęcie przedstawia leżącego labradora biszkoptowego.

Spotkanie dla osób, które chciałyby mieć psa przewodnika

W ramach projektu „Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania” Polski Związek Niewidomych organizuje spotkania dla osób niewidomych i z poważnymi problemami wzroku, które chciałyby mieć psa przewodnika.

Zapraszamy na zdalne spotkania wszystkie osoby niewidome i z bardzo poważnymi problemami wzroku, które są zainteresowane posiadaniem psa. Odbywać się one będą na platformie ZOOM. W czasie spotkania dowiedzą się Państwo o:

• idei posiadania psa przewodnika i jego roli w życiu osoby niewidomej;
  • możliwościach wynikających z posiadania psa przewodnika;
  • aspektach prawnych dotyczących psa przewodnika;
  • tym, co trzeba zrobić, aby stać się posiadaczem psa przewodnika;
  • odpowiedzialności, jaka wynika z posiadania psa przewodnika;
  • tym, po co są opracowywane standardy i co zyskamy wprowadzając je w życie.

Do obejrzenia będzie także ciekawy kilkuminutowy film z audiodeskrypcją, na którym osoby posiadające psa dzielą się doświadczeniami.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa pod adres mailowy: ioptulowicz@pzn.org.pl. Prosimy również o podpisywanie się w zgłoszeniu pełnym imieniem i nazwiskiem. Przewidywany czas spotkania to nie dłużej niż 2 godziny. Zainteresowani będą powiadamiani indywidualnie o terminie spotkań.

Już dzisiaj mogą Państwo obejrzeć spot filmu.