Zdjęcie przedstawia dwóch zawodników leżących przed bramką do goalball'a. Na głowie mają gogle, a przed nimi leżą dwie piłki do goalball'a. Zdjęcie przedstawia dwóch zawodników leżących przed bramką do goalball'a. Na głowie mają gogle, a przed nimi leżą dwie piłki do goalball'a.

Pierwszy Światowy Dzień Sportu Niewidomych

24 kwietnia 2021 r. pierwszy raz jest obchodzony jest pierwszy raz Światowy Dzień Sportu Niewidomych (World Blind Sports Day).

Nasz Uniwersytet jest pierwszą uczelnią w Polsce, która w 2014 roku wprowadziła zajęcia wychowania fizycznego z goalball’a. Wspólnie z Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Bydgoszczy prowadzona jest również sekcja sportowa, która wystawia drużynę w rozgrywkach Mistrzostw Polski. Natomiast od 2017 roku przy uczelni działa Bydgoski Klub Goalball.

Wszystkim niewidomym zawodnikom uprawiającym m.in. goalball, torball, showdown, kolarstwo tandemowe,  a także inne dyscypliny, życzymy nieustannego rozwoju, realizacji zamierzonych celów oraz wielu sukcesów!