Aktualności

Przyjmowanie wniosków do programu Aktywny Samorząd - Moduł II

10 marca 2016
czytaj całość

Studentów z umiarkowanym i ze znacznym stopniem niepełnosprawności informujemy, że można już składać wnioski do programu „Aktywny samorząd - Moduł II” w PCPR-ach i MOPS-ach właściwych dla Państwa miejsca zamieszkania. Możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego na pokrycie opłaty za studia niestacjonarne (czesne) oraz dodatku na pokrycie kosztów kształcenia (do 1000 zł).

czytaj całość…

04.03.2016 - Biuro Nieczynne

01 marca 2016

W związku z organizacją Dnia Otwartego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego informujemy, że w dniu 4 marca br. (piątek) Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych będzie nieczynne.

czytaj całość…

Dyżury psychologa

15 lutego 2016

Informujemy, że od 23 lutego br. konsultacje psychologiczne dla studentów niepełnosprawnych odbywać się będą we wtorki w godzinach od 10:30 do 12:30 w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych (ul. Chodkiewicza 30, pawilon E, pokój 013).  Dyżur dla studentów pełni dr Kamilla Komorowska.  Na spotkania z psychologiem obowiązują wcześniejsze zapisy na adres mailowy: niepelnosprawni@ukw.edu.pl

czytaj całość…

Zmiana godzin pełnienia dyżurów od drugiej połowy lutego

08 lutego 2016

Informujemy, że od 16 lutego br. pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych będą pełnić dyżury w następujące dni:

  • wtorek – od godz. 14:00 do godz. 18:00
  • środa, czwartek, piątek – od godz. 9:00 do godz. 13:00
  • sobota – od godz. 9:00 do godz. 13:00 (dyżury odbywać się będą dwa razy w miesiącu)

Szczegółowe terminy dyżurów w sobotę będą podawane na bieżąco po ich ustaleniu. Informacja będzie dostępna na stronie internetowej www.niepelnosprawni.ukw.edu.pl w zakładce Kontakt.

Najbliższy sobotni dyżur odbędzie się 5 marca br. 

czytaj całość…

Alternatywne zajęcia z wychowania fizycznego dla studentów niepełnosprawnych

03 lutego 2016

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu informuje, że niepełnosprawni studenci I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia, II roku studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich w semestrze letnim roku akademickiego 2015/2016 mogą zapisać się na alternatywne zajęcia z wychowania fizycznego, tj.

  • goalball,
  • szachy

albo na zajęcia z rehabilitacji.

czytaj całość…

Tłumacz Migam

18 stycznia 2016

Informujemy, że w celu ułatwienia komunikacji osobom niesłyszącym w Bibliotece Głównej Uniwersytetu uruchomiona została usługa zdalnego Tłumacza Języka Migowego.

czytaj całość…

Awaria platformy pionowej

07 stycznia 2016

Informujemy, że w związku z niskimi temperaturami platforma pionowa w budynku E (siedziba Biura ds. Osób Niepełnosprawnych) uległa awarii. Korzystanie z platformy przy minusowej temperaturze może wiązać się z problemami z jej uruchomieniem. Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj całość…

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz
blok E - pok. 013,
tel. 52 346 11 75, e-mail: niepelnosprawni@ukw.edu.pl