04.03.2016 - Biuro Nieczynne

W związku z organizacją Dnia Otwartego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego informujemy, że w dniu 4 marca br. (piątek) Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych będzie nieczynne.

Dyżury psychologa

Informujemy, że od 23 lutego br. konsultacje psychologiczne dla studentów niepełnosprawnych odbywać się będą we wtorki w godzinach od 10:30 do 12:30 w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych (ul. Chodkiewicza 30, pawilon E, pokój 013).  Dyżur dla studentów pełni dr Kamilla Komorowska.  Na spotkania z psychologiem obowiązują wcześniejsze zapisy na adres mailowy: niepelnosprawni@ukw.edu.pl

Zmiana godzin pełnienia dyżurów od drugiej połowy lutego

Informujemy, że od 16 lutego br. pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych będą pełnić dyżury w następujące dni:

• wtorek – od godz. 14:00 do godz. 18:00
  • środa, czwartek, piątek – od godz. 9:00 do godz. 13:00
  • sobota – od godz. 9:00 do godz. 13:00 (dyżury odbywać się będą dwa razy w miesiącu)

Szczegółowe terminy dyżurów w sobotę będą podawane na bieżąco po ich ustaleniu. Informacja będzie dostępna na stronie internetowej www.niepelnosprawni.ukw.edu.pl w zakładce Kontakt.

Najbliższy sobotni dyżur odbędzie się 5 marca br.

Alternatywne zajęcia z wychowania fizycznego dla studentów niepełnosprawnych

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu informuje, że niepełnosprawni studenci I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia, II roku studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich w semestrze letnim roku akademickiego 2015/2016 mogą zapisać się na alternatywne zajęcia z wychowania fizycznego, tj.

• goalball,
  • szachy

albo na zajęcia z rehabilitacji.

Tłumacz Migam

Informujemy, że w celu ułatwienia komunikacji osobom niesłyszącym w Bibliotece Głównej Uniwersytetu uruchomiona została usługa zdalnego Tłumacza Języka Migowego.

Awaria platformy pionowej

Informujemy, że w związku z niskimi temperaturami platforma pionowa w budynku E (siedziba Biura ds. Osób Niepełnosprawnych) uległa awarii. Korzystanie z platformy przy minusowej temperaturze może wiązać się z problemami z jej uruchomieniem. Przepraszamy za utrudnienia.

Przerwa świąteczna - Biuro Nieczynne

W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną informujemy, że od 22 grudnia br. (wtorek) do 6 stycznia 2016 r. (środa) Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych będzie nieczynne.

Spotkanie informacyjne dla studentów niepełnosprawnych I roku

Dnia 23 listopada br. w Bibliotece Głównej UKW odbyło się spotkanie informacyjne dla studentów niepełnosprawnych I roku. Pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych zapoznali studentów ze świadczeniami pomocy materialnej, z jakiej mogą skorzystać, ofertą i działalnością BON.

Akcja

Ważna informacja dla studentów niepełnosprawnych

Studentów, którzy nie złożyli wniosku o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, a posiadają ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (wydane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub inną instytucję) prosimy o pilny kontakt z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych do 1 grudnia br. na maila: niepelnosprawni@ukw.edu.pl

10.11.2015 - odwołany dyżur dla studentów niepełnosprawnych

Informujemy, że w dniu 10 listopada br. (wtorek) dyżur dla studentów niepełnosprawnych zostaje odwołany.