Aktualności

13.06.2019 - Biuro Nieczynne

04 czerwca 2019

Informujemy, że dniu 13 czerwca br. (czwartek) Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych będzie nieczynne z powodu uczestniczenia przez pracowników BON w II Targach Pracy i Edukacji na WSB w Bydgoszczy. 

czytaj całość…

II Targi Pracy i Edukacji

03 czerwca 2019
czytaj całość

W imieniu Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddziału w Bydgoszczy zapraszamy na II Targi Pracy i Edukacji poświęcone aktywizacji społecznej i zawodowej osób
z niepełnosprawnościami. 

Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca 2019 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 na terenie Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy (ul. Fordońska 74). 

czytaj całość…

Summer Xmas Party - Pomagamy Karolinie

30 maja 2019
czytaj całość

Święta w grudniu - wielowiekowa tradycja. A gdyby tak zrobić Święta w czerwcu? Tego jeszcze nie było! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Już 6 czerwca 2019 odbędzie się Summer Xmas Party. Czekamy na Was od godziny 21:00 w Studenckim Klubie Twenty. Zapowiada się super impreza w świątecznym klimacie! Podczas wydarzenia będziemy zbierać pieniądze, aby pomóc naszej koleżance Karolinie Pałasz walczyć z ciężka chorobą - stwardnieniem rozsianym.

czytaj całość…

Przyjmowanie wniosków do programu Aktywny Samorząd - Moduł II

01 marca 2019
czytaj całość

Studentów z umiarkowanym i ze znacznym stopniem niepełnosprawności informujemy, że można już składać wnioski do programu „Aktywny samorząd - Moduł II” w PCPR-ach i MOPS-ach właściwych dla Państwa miejsca zamieszkania.

Termin zakończenia przyjmowania wniosków upływa 30 marca 2019 r.


Możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego:
1) na pokrycie opłaty za studia niestacjonarne lub podyplomowe (czesne)
2) w formie dodatku na pokrycie kosztów kształcenia (do 1000 zł)

czytaj całość…

Informacja dla studentów niepełnosprawnych - wychowanie fizyczne, język angielski

12 lutego 2019

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych informuje, że studenci niepełnosprawni w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019 mogą zapisać się na alternatywne zajęcia z wychowania fizycznego, tj.

  • goalball,
  • szachy.


Studenci mogą również - o ile nie będą istniały ku temu żadne przeciwwskazania wynikające ze stanu zdrowia, uczestniczyć w ogólnouczelnianych zajęciach wychowania fizycznego (w tym rehabilitacji).

WAŻNE: Zajęcia z wychowania fizycznego nie podlegają zwolnieniom.

Natomiast osoby słabosłyszące (symbol w orzeczeniu 03-L) mają możliwość uczestniczenia w dostosowanych zajęciach z języka angielskiego. 

czytaj całość…

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz
blok E - pok. 013,
tel. 52 346 11 75, e-mail: niepelnosprawni@ukw.edu.pl