Aktywny Samorząd

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy obecnie studiuje 170 studentów, którzy posiadają umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności.
Mają oni możliwość wnioskowania do samorządów powiatowych o dofinansowanie kosztów kształcenia na poziomie wyższym. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy nawiązał współpracę z następującymi instytucjami w zakresie przyjmowania wniosków
od niepełnosprawnych studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych UKW:

• Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bydgoszczy
    w terminie od 13.05 do 7.06
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi
    w terminie od 8.05 do 17.05
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu
    w terminie od 9.05 do 29.05

Efektem tej współpracy jest możliwość złożenia wniosków przez studentów Uniwersytetu
w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych, bez konieczności pojawiania się w docelowej placówce .
Pracownicy BON-u są dostępni podczas dyżurów (patrz zakładka Kontakt i przyjmują uzupełnione dokumenty wraz z załącznikami (wnioski dostępne w zakładce Pliki do pobrania).