Członkowie Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych i Fundacji ALUMNO uczestniczyli w VI Sesji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu

W czwartek (30 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się szósta już doroczna Sesja Osób Niepełnosprawnych. Celem spotkania było wprowadzenie do debaty publicznej problemów tego środowiska.

Sesję zorganizowały wspólnie samorząd województwa i Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Ligi Kobiet Polskich w Bydgoszczy, zapraszając do udziału w wydarzeniu przedstawicieli organizacji reprezentujących interesy osób niepełnosprawnych.

W trakcie posiedzenia osoby niepełnosprawne miały możliwość wniesienia nowych postulatów, uwag i zapytań. Wojtek Sarnacki i Monika Łopata - przedstawiciele Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych i Fundacji ALUMNO zwrócili się do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego o powołanie Międzyuczelnianej Studenckiej Rady ds. Wsparcia Kształcenia Osób Niepełnosprawnych (społecznego organu doradczego Pełnomocnika Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego ds. Osób Niepełnosprawnych) w celu wspierania: samorządu województwa i szkół wyższych we wszelkich działaniach podejmowanych na rzecz niepełnosprawnych studentów województwa kujawsko - pomorskiego. Ten postulat wiąże się z licznymi trudnościami i problemami, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne.

Posiedzeniu towarzyszyły wystawa i kiermasz rękodzieła uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Wystawa stanowi podsumowanie dwudziestoletniej działalności warsztatów