Wizyta w Specjalnym Ośrodeku Szkolno – Wychowawczym nr 3 w Przemyślu

Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych podczas zjazdu Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego odwiedził Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 3 w Przemyślu.
Oferta Ośrodka skierowana jest do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. Obecnie w placówce kształci się ponad 120 uczniów w następujących typach szkół: Liceum Ogólnokształcące, Zasadnicza Szkoła Zawodowa oraz Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące. W jednym miejscu zlokalizowana jest szkoła, baza noclegowa, opieka lekarska, pomoc psychologiczna i socjalna oraz możliwość maksymalnego usprawniania fizycznego w oparciu o rozbudowaną bazę rehabilitacyjną. Młodzież objęta jest wszechstronną opieką począwszy od wychowawczej, a skończywszy na specjalistycznej - w placówce prowadzona jest kompleksowa rehabilitacja młodzieży niepełnosprawnej poprzez wielokierunkową stymulację wszystkich sfer rozwojowych. Na uwagę zasługują ciekawe i różnorodne zajęcia pozalekcyjne, zajęcia rewalidacyjne, w tym także z zakresu wzmacniania rozwoju psycho-fizycznego prowadzone na basenie i atlasie.
Powyższa wizyta służyć miała nawiązaniu bliższej współpracy w zakresie kształcenia osób z niepełnosprawnością ruchową. Co więcej, zaplanowany jest też wyjazd studentów niepełnosprawnych do Przemyśla i Lwowa. Ośrodek stanowić będzie nie tylko doskonałą bazę noclegową, ale również miejsce sprzyjające integracji i bliższemu poznaniu.