Wizyta przedstawicieli Uniwersytetu w Lublinie

W dniach 14-15 listopada br. Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych – mgr Radosław Cichański, prowadzący alternatywne zajęcia z goalball – mgr Miłosz Szypura oraz student wychowania fizycznego – Leszek Grzenkowicz byli obecni podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 21 w Goalball w Lublinie. Organizatorem zawodów było Integracyjne Centrum na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start". W zawodach uczestniczyły drużyny młodzików i juniorów z Katowic, Lasek, Wrocławia i Lublina.
Wyjazd był również okazją do zwiedzenia Centrum Adaptacji Materiałów Dydaktycznych dla Niewidomych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Głównym zadaniem Centrum jest pomoc studentom z dysfunkcją wzroku w dostępie do materiałów dydaktycznych. Pomoc ta, polega na adaptacji materiałów dydaktycznych do indywidualnych potrzeb studentów.
Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Matysowi za gościnność oraz prezentację sprzętu i działalności Centrum.