Nowy specjalistyczny sprzęt w Bibliotece Głównej UKW

Biblioteka Główna UKW została doposażona w specjalistyczny sprzęt dedykowany osobom słabo widzącym i niewidomym. W dniu 17 listopada pracownicy wzięli udział w szkoleniu dotyczącym korzystania z urządzenia lektorskiego (Auto Lektor Light), powiększalnika stacjonarnego (Prodigi Duo) i innych sprzętów związanych z adaptacją materiałów dydaktycznych dla osób niepełnosprawnych oraz z korzystaniem ze zbiorów Biblioteki. Po okazaniu legitymacji studenckiej i dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność, studenci i doktoranci będą mogli skorzystać z boksów, w których znajduje się specjalistyczny sprzęt. Co więcej, w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych dostępne będzie urządzenie lektorskie typu skaner (Auto Lector Click), dzięki któremu osoby z dysfunkcją wzroku będą mogły samodzielnie zapoznać się z treścią dokumentów.