Przyjmowanie wniosków do programu Aktywny Samorząd - Moduł II

Studentom z umiarkowanym i ze znacznym stopniem niepełnosprawności, przypominamy że termin składania wniosków do programu PFRON – Aktywny samorząd – Moduł II mija 30 marca 2015 r. Możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego na pokrycie opłaty za studia niestacjonarne (czesne) oraz dodatku na pokrycie kosztów kształcenia (do 1000 zł).

UWAGA: W związku ze zmianą warunków dofinansowania zachęcamy do zapoznania się z dokumentem pn. „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2015 roku” dostępnym na stronie PFRON: http://www.pfron.org.pl/pl/komunikaty/2624,Zarzad-PFRON-przyjal-dokument-pn-Kierunki-dzialan-oraz-warunki-brzegowe-obowiazu.html

Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków o dofinansowanie ustala Realizator programu (samorząd powiatowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania Wnioskodawcy).

W związku z powyższym prosimy o bieżące monitorowanie strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – www.pfron.org.pl oraz stron PCPR-ów i MOPS-ów właściwych dla Państwa miejsca zamieszkania.

Informujemy też, że: „Zaświadczenie wydane przez właściwą jednostkę organizacyjną szkoły/uczelni dla potrzeb PFRON” wystawiane jest przez dziekanat.

Dodatkowo prosimy studentów niestacjonarnych oraz studiów podyplomowych o zgłaszanie zapotrzebowania na fakturę za opłacone czesne. Po 7 dniach od momentu dokonania wpłaty za czesne, zachęcamy do telefonicznego skontaktowania się z Działem Księgowości (tel. 52 34 19 344 lub 52 34 19 399) w celu wystawienia Państwu faktury.

Bliższych informacji udzielają pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych podczas dyżurów, telefonicznie i e-mailowo.