Dzień Otwarty UKW

W dniu 6 marca br. maturzyści i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w Dniu Otwartym UKW. Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych – Radosław Cichański prowadził warsztaty pn. „Vademecum niepełnosprawnego kandydata na studia”, gdzie zapoznał maturzystów ze świadczeniami pomocy materialnej, z jakiej mogą skorzystać, ofertą i działalnością BON. Przedstawiono m.in. prawa osób niepełnosprawnych na UKW oraz formy wsparcia dla studentów z niepełnosprawnością. Ponadto Pani Aleksandra Jaźwińska – Regionalny Koordynator Fundacji Aktywnej Rehabilitacji przedstawiła projekty skierowane do osób niepełnosprawnych, natomiast Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UKW opowiedziało o działalności organizacji i zachęciło maturzystów do włączenia się w pracę Zrzeszenia. W wykładach uczestniczyli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy oraz XVII Liceum Ogólnokształcące dla Słabo Słyszących w Bydgoszczy.
Co więcej, maturzyści mogli dowiedzieć się o działalności Biura ds. Osób Niepełnosprawnych i Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych UKW przy stoisku, które zostało zorganizowane w Budynku Głównym UKW.