Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych   w zabytkowym budynku przy pl. Kościeleckich 8

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w zabytkowym budynku przy pl. Kościeleckich 8

Wzniesiony w latach 1890-1892 budynek dawnej żeńskiej szkoły ludowej przy ul. Kościeleckich 8 doczekał pierwszych udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Obecnie w zabytkowym budynku uczą się studenci z Wydziału Humanistycznego oraz z Wydziału Administracji  i Nauk Społecznych.

Od tego semestru studenci niepełnosprawni będą mogli bez problemów przemieszczać się pomiędzy piętrami budynku, ze względu na oddanie do użytku windy. Przyciski w urządzeniu zostały obrajlowione, dodatkowo informacja dźwiękowa powiadamia pasażera o piętrze, na którym zatrzymuje się winda. W celu ułatwienia dotarcia do windy przy budynku powstał podjazd dla osób niepełnosprawnych, co więcej na parterze wyremontowano toaletę szczególnie z myślą o osobach poruszających się na wózku inwalidzkim.

Powyższa inwestycja jest efektem realizacji Uczelnianego Planu Likwidacji Barier Architektonicznych na lata 2014-2016. W ramach planu powstała już m.in. winda w budynku przy ul. Poniatowskiego 12, platforma pionowa w budynku E przy ul. Chodkiewicza 30 oraz w większości budynków UKW dostosowano dla osób niepełnosprawnych toalety. Aktualnie Uniwersytet zamierza zainstalować windę w Domu Studenta nr 1 przy ul. Łużyckiej 24. Na realizację tej inwestycji Uczelnia stara się pozyskać środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.