Dawid Krasiński Pełnomocnikiem PSRP

  • 01 lutego 2019

Z przyjemnością informujemy, że Dawid Krasiński – student III roku studiów licencjackich na kierunku Matematyka - pełni funkcję Pełnomocnika Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej ds. studentów z niepełnosprawnością w kadencji 2019/2020. Serdecznie gratulujemy i składamy życzenia powodzenia w pracy na rzecz studentów niepełnosprawnych!

 

Dawid Krasiński – absolwent XVIII Liceum mieszczącego się przy Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Louise’a Braille’a w Bydgoszczy. Pełnił tam funkcję Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Ośrodka. Po podjęciu studiów w roku 2016 dołączył do Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych UKW, którego obecnie jest Prezesem. Ponadto działa jako przewodniczący komisji rewizyjnej w Bydgoskim Klubie Goalball. W 2018 był współorganizatorem I Krajowej Konferencji Organizacji Studentów z Niepełnosprawnością oraz został członkiem Samorządu Studenckiego. Prywatnie Dawid jest również zawodnikiem BKG Braille UKW Bydgoszcz (goalball) oraz Bydgoskiego Klubu Sportowego Centrum (taekwondo).

 

Jest to już drugi przedstawiciel naszego Uniwersytetu na tym samym stanowisku. W kadencji 2017/2018 Pełnomocnikiem PSRP był Wojciech Sarnacki - student Administracji.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz
blok E - pok. 013,
tel. 52 346 11 75, e-mail: niepelnosprawni@ukw.edu.pl