System Totupoint już na naszej uczelni!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jako pierwsza uczelnia w województwie, zainstalował na budynkach uczelnianych system Totupoint, czyli elektroniczne znaczniki, które pomagają w poruszaniu się po terenie osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku. Do tej pory urządzenia zostały zamontowane w trzech miejscach ( Budynek E - Pawilon, Biblioteka UKW oraz Dom Studenta nr 1 „Romek”). Korzystanie z tego systemu jest bardzo łatwe – wystarczy ściągnąć na telefon darmową aplikację Totupoint, uruchomić ją w pobliżu ww. budynków.  W przypadku zbliżenia się do miejsca ze znacznikiem usłyszymy informację z głośnika odnośnie aktualnego położenia (np. Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego). Również w aplikacji mobilnej pojawi się informacja dotycząca tego, jakie biura/ działy znajdują się w danym budynku, numery telefonów oraz adresy stron internetowych tychże biur.

Szczegóły dot. lokalizacji: