Zjazd pracowników uczelni zajmujących się wsparciem osób z niepełnosprawnościami

19 lutego 2020 roku w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbył się „Zjazd pracowników uczelni z województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego zajmujących się wsparciem osób z niepełnosprawnościami”. Organizatorami był Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Fundacja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami (FRONIA), Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, a partnerem było Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).  W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele 17 uczelni z województwa kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego.

Podczas zjazdu poruszono różne tematy dotyczące wsparcia studentów z niepełnosprawnościami, m.in. efektywna nauka języków obcych, program PFRON „Absolwent”, model Uniwersytetu Temple z Filadelfii oraz kompetencje społeczne. Ważnym punktem dnia była również dyskusja między uczestnikami dotycząca realizacji projektów z konkursu „Uczelnia dostępna”. Pracownicy uczelni, biorący udział w zjeździe, wyrazili również chęć ponownego spotkania w przyszłym roku.