Kamil Najdrowski poruszający się na wózku inwalidzkim Kamil Najdrowski poruszający się na wózku inwalidzkim

Nasz student zajął 1. miejsce w II Podniebnym Duathlonie!

Dnia 18 kwietnia 2021 r. na lotnisku w Pile odbył się II Podniebny Duathlon. Składał się on z trzech konkurencji: biegu na 4 km, jazdy rowerem na dystansie 20 km i na zakończenie - biegu na 2 km. Był to również pierwszy w Polsce duathlon dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Kamil Najdrowski – student kierunku Innowacyjność i zarządzenie sferą publiczną oraz Wiceprezes Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych UKW startował na wózku aktywnym i handbike’u. W wyścigu wystartowało ponad 200 uczestników. Nasz student (z czasem 1 godz. i 21 min.) w swojej kategorii zajął 1 miejsce!

Jak mówi Kamil: „Byłem pod wielkim wrażeniem. Nie spodziewałem się tez takiego wyniku. Po dotarciu na metę byłem w szoku, że udało mi się wygrać mój pierwszy Duathlon w życiu. Postawiłem już sobie kilka następnych wyzwań.”

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych wyzwaniach!

Fot. PASJA-MA oraz Eryk Witek - fotografia