Drużyna UKW stoi przed banerem IMP AZS. Zawodnik Jakub Żubkowski trzyma piłkę do goalballa, a pozostali członkowie drużyny kładą dłonie na piłce. Drużyna UKW stoi przed banerem IMP AZS. Zawodnik Jakub Żubkowski trzyma piłkę do goalballa, a pozostali członkowie drużyny kładą dłonie na piłce.

AZS UKW wygrywa VI Integracyjne Mistrzostwa Polski w Goalball

Zwycięstwem AZS-u UKW zakończyły się VI Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Goalball. Impreza odbyła się w dniach 17-19 grudnia 2021 r. w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

To już piąty tytuł z rzędu wśród szkół wyższych w Polsce! To efekt pracy sekcji sportowej goalball oraz współpracy z K-PSOSW nr 1 i BKG Braille UKW Bydgoszcz. Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony i wygrała wszystkie mecze!

Klasyfikacja:

1. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  2. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
  3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie + Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie + Politechnika Wrocławska + Uniwersytet Warszawski
  4. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu I
  5. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu+ Uniwersytet Zielonogórski + Politechnika Łódzka
  6. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu II

W mistrzowskiej drużynie naszego Uniwersytetu zagrali:

• Jakub Żubkowski (student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz pracownik UKW)
  • Michael Kemp (student Turystyki i Rekreacji)
  • Marcin Kwiatkowski (student Pedagogiki)
  • Mateusz Holc (absolwent Administracji)

Opiekunem drużyny był Radosław Cichański.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. Archiwum własne